Szkolenie ONLINE odbywa się w każdy poniedziałek, środę i piątek od godziny 16:00 do 18:30. Po nim odbywa się egzamin państwowy.
Przedstawiamy Państwu ofertę szkolenia internetowego pod kątem uzyskania uprawnień G2 z zakresu E oraz D. Jest to profesjonalny kurs przeznaczony dla osób chcących podnieść swoje kwalifikacje w zawodzie związanym z energetyką. Branża cieplna cieszy się niegasnącą popularnością, a eksperci w dziedzinie są niezwykle cenionymi i rozchwytywanymi pracownikami na rynku pracy. Dziś wymaga się od specjalistów nie tylko umiejętności praktycznych, ale również wiedzy teoretycznej, potwierdzonej stosownymi kwalifikacjami. Kurs palacza CO, kurs obsługi autoklawów czy kurs na uprawnienia klimatyzacji i wentylacji to szansa na zwiększenie swojej szansy na prestiżowym rynku specjalistów z zakresu energetyki.
Nasze szkolenia odbywają się aktualnie w stu procentach za pośrednictwem Internetu. Kurs prowadzony jest w formie elektronicznej - każdy zapisany uczestnik otrzymuje niezwłocznie bezpłatne materiały multimedialne, które są przesyłane bezpośrednio na skrzynkę mailową. Taki rodzaj szkolenia umożliwia swobodne przeglądanie treści wykładów, bez konieczności fizycznej obecności w stacjonarnych salach wykładowych. To szczególnie ważne w dzisiejszych, niepewnych czasach związanych z zagrożeniami epidemicznymi. Szkolenie kończy się autentycznym egzaminem państwowym, który kończy się wydaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia cieplne i uprawnienia energetyczne. Zarówno kurs, jak i sam egzamin państwowy odbywa się w całości przez sieć internetową.
Wśród innych korzyści, związanych z internetową formą szkolenia zalicza się:
✔️ minimalizacja ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV2;
✔️ wykonywanie wszystkich czynności w domu lub pracy, bez konieczności opuszczania lokum;
✔️ wygoda związana z indywidualnym dopasowywaniem czasu, w którym treść szkoleń będzie przyswajana;
✔️ szybkość i pewność realizacji szkolenia;
✔️ redukcja ryzyka związanego z odwołaniem kursu z powodu zbyt małej liczby chętnych.
Zdarza się, że szkolenia stacjonarne nie dochodzą do skutku i są przekładane na inny termin. Jest to związane z polityką firm organizujących szkolenia: czekają one bowiem na komplet uczestników i dopiero wtedy uruchamiają cały proces szkoleniowy. Powoduje to stres i zdenerwowanie uczestnika, które są spowodowane długim opóźnieniem realizacji kursu. W przypadku szkoleń online ryzyko jest znacznie ograniczone i nie jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Dla kogo przeznaczone są uprawnienia na stanowisku E - eksploatacja?Świadectwo kwalifikacji E przeznaczone jest dla osób wykonujących zadania z zakresu obsługiwania, konserwowania, remontowania, montażu czy przeprowadzania prac kontrolno-pomiarowych sieci i instalacji cieplnych. Szczegółowe wytyczne dotyczące specyfikacji stanowiska znajdują się m.in. w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci. Akt prawny określa dokładne obowiązki wykonywane przez specjalistę z zakresu eksploatacji infrastruktury cieplnej. Uprawnienia przyznawane są dla osób, które potwierdziły swoją wiedzę zdając egzamin państwowy, wcześniej kończąc np.:
✔️
kurs palacza CO;
✔️
kurs piecowego;
✔️kurs obsługi autoklawów;
✔️szkolenie na sprężarki;
✔️kurs na uprawnienia klimatyzacji;
✔️kurs wentylacji.
Dla kogo przeznaczone są uprawnienia na stanowisku D - dozór?
Uprawnienia dozorowe są wymagane dla osób nadzorujących pracami wykonywanymi przez pracowników posiadających uprawnienia E. W praktyce oznacza to, iż osoba z uprawnieniami Dozoru kieruje czynnościami osób wykonujących obowiązki w zakresie eksploatacji urządzeń cieplnych. Specjalista na stanowisku dozoru musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji cieplnych do sieci, przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy infrastruktury cieplnej czy zasad postępowania w razie wystąpienia niespodziewanej awarii.
Jaki zakres punktowy obejmuje Grupa G2 E i D?
Uprawnienia cieplne, określane również mianem uprawnień energetycznych obejmują następujący zakres punktowy. Dotyczy on możliwości obsługiwania urządzeń, instalacji oraz innej infrastruktury cieplnej podczas pracy na stanowisku. Zalicza się do nich:
🔥 Kotły parowe oraz wodne na paliwa stałe, płynne i gazowe, o mocy od 50 kW wzwyż, wraz z urządzeniami pomocniczymi,
🔥 Sieci i instalacje cieplne wraz z urządzeniami pomocniczymi o przesyle ciepła powyżej 50 kW,
🔥 Turbiny parowe oraz wodne o mocy powyżej 50 kW wzwyż wraz z urządzeniami pomocniczymi,
🔥 Przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody, o mocy powyżej 50 kW,
🔥 Urządzenia wentylacji, klimatyzacji i chłodnicze, o mocy powyżej 50 kW,
🔥 Pompy, ssawy, wentylatory i dmuchawy o mocy powyżej 50 kW,
🔥 Sprężarki o mocy powyżej 20 kW oraz instalacje sprężonego powietrza i gazów technicznych,
🔥 Urządzenia do składowania, magazynowania i rozładunku paliw, o pojemności składowania odpowiadającej masie ponad 100 Mg,
🔥 Piece przemysłowe o mocy ponad 50 kW,
🔥 Aparatura kontrolno-pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji do urządzeń i instalacji wymienionych w pkt. 1-9.
Sprawdzenie kwalifikacji kursanta - egzamin państwowy online
Weryfikacja uzyskanej wiedzy dot. infrastruktury cieplnej i jej obsługi polega na zdaniu egzaminu państwowego przed komisją państwową. W skład komisji wchodzą przewodniczący, zastępca przewodniczącego, członkowie oraz sekretarz. Egzamin polega na wykazaniu specjalistycznej wiedzy przez kandydata w zakresie uwzględnionym w dokumentach prawnych. Dla wygody kursantów egzamin przeprowadzany jest w stu procentach online, bez konieczności podróżowania i zdawania go bezpośrednio przed komisją.
W związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci nastąpiły zmiany.
Do wniosku o sprawdzenie kwalifikacji kursanci muszę dołączyć kopię jednego z niżej wymienionych dokumentów:
1. Świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego
2. Świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe
3. Certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy
4. Świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
5. Świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci
6. Zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci
7. Zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci - wzór wysyłamy na adres mailowy po zapisaniu się na szkolenie i egzamin.
Popularne tagi:
uprawnienia G2
,
uprawnienia energetyczne G2
Miasta:
Osjaków, Wieluń, Opole, Kluczbork, Olesno, Działoszyn, Pajęczno, Kleszczów, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Złoczew, Łask, Zduńska Wola, Pabianice, Łódż, Częstochowa, Wrocław, Poznań, Warszawa, Katowice, Gliwice, Kielce
5 / 5 ( 3 votes )