Jaki jest cel kursu osbługi żurawi samojezdnych?
Tak, jak w przypadku pozostałych kursów i szkoleń z obsługi urządzeń, nadrzędnym celem jest przygotowanie kandydatów do egzaminu kwalifikacyjnego przeprowadzanego przed Urząd Dozoru Technicznego i umożliwienie uzyskania zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi żurawi samojezdnych.
Zgodnie z uzgodnionym z UDT programem szkolenia na kursie omawiane są następujące zagadnienia:
Żuraw samojezdny potocznie dźwig samochodowy, co to za maszyna?
Żuraw samojezdny to urządzenie zamontowane na podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalnie skonstruowanym do tego celu podwoziu samojezdnym (kołowym lub gąsiennicowym). Wykorzystywany jest głównie w pracach przeładunkowych i montażowych w takich branżach jak szeroko pojęte budownictwo, instalatorstwo. Spotyka się również dźwigi samochodwe w pomocy drogowej.
Żuraw samojezdny zbudowany jest z wciągarek i wychylnego wysięgnika, co umożliwia podnoszenie i opuszczanie ładunków oraz ich przemieszczanie.
Żurawie samojezdne objęte są dozorem pełnym, a do ich obsługi potrzebne są uprawnienia UDT, które mogą Państwo uzyskać za naszym pośrednictwem. Zapraszamy do kontaktu: Tel. 609 675 721 lub pod adresem mailowym biuro@szkolenia-osjakow.pl
Czy trzeba mieć prawo jazdy kategorii C żeby przystąpić do kursu?
Tak jak w przypadku HDSów, nie trzeba posiadać prawa jazdy kategorii C do osbługi dźwigu samochodowego. Uprawnienienia UDT do obsługi żurawia samojezdnego dotyczą tylko i wyłącznie zainstalowanego na samochodzie urządzenia.
Z kolei z praktycznego punktu widzenia warto mieć prawo jazdy na samochód ciężarowy żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie lepszej pracy. Kierowcy zawodowi, którzy posiadają już prawko na ciężarówki mogą sobie poszerzyć zakres uprawnień o zaświadczenie UDT do obsługi żurawi samojezdnych co otwiera im szersze możliwości w znalezieniu dobrze płatnej pracy operatora dźwigów samojezdnych.
Czy uprawnienia na żurawie samojezdne pozwalają na obsługę jeszcze innych urządzeń?
Tak, Ustawodawca rozszerzył uprawnienia o mozliwość obsługi żurawi HDS i żurawików stacjonarnych. Bez ograniczenia tonażowego i wysięgu.
Jaki jest termin ważności uprawnień na żurawie samojezdne?
Po zakończonym kursie i pozytywnym wyniku egzaminu UDT kursant otrzymuje terminowe uprawnienia na:
Żurawie samojezdne, przenośne, przewoźne oraz stacjonarne warsztatowe z terminem ważności 5 lat od daty zdanego egzaminu.
Kurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych chcących podnieść swoje kwalifikacje oraz grup zorganizowanych w firmach, zakładach pracy. Zajmujemy się organizacją szkolenia jak i egzaminu państwowego przeprowadzanego przez komisję z Urzędu Dozoru Technicznego. Terminy zajęć dopasujemy do potrzeb klienta.
Dokumentem niezbędnym do zgłoszenia do egzaminu UDT jest pełnomocnictwo dla Centrum Podnoszenia Kwalifikacji - Paweł Samulski. Jeżeli jesteś zainteresowana/y kursem pobierz, wypełnij i odeślij na nasz adres pocztowy lub e-mail poniższy dokument.